iPhone 7 – potvrdené správy a očakávania

iPhone 7 bude zrejme predstavený už tento rok a nie v roku 2017, ako sa tvrdilo. Čo teda prinesie nový iPhone? Bude to nový dizajn, nové funkcie a vlastnosti? Alebo \”iba\” vyšší výkon? Spísali sme všetky doposiaľ vypustené a verejne dostupné informácie o budúcom modeli iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

ČO OČAKÁVAME

  • Už žiadny jack pre slúchadlá
  • Lepšie mechanické vlastnosti konštrukcie
  • Vodotesnosť
  • Dual-lens kamera pri iPhone 7 Plus
  • Možný smart konektor pri modeli iPhone 7 Plus
  • Podobný dizajn ako iPhone 6S
  • Novo navrhnuté a vylepšené antény
  • Vysoký výkon a zmenená architektúra procesora
  • Dve veľkosti – rovnaké ako 6S / 6S Plus

Apple doposiaľ neodhalil svoj najnovší model iPhone a predpokladá sa, že to neurobí skôr ako na sklonku roka na jeseň alebo až v období vianočných sviatkov. Má teda ešte niekoľko mesiacov na development svojej vlajkovej lode. Momentálne je stále ich najlepší ťahač iPhone 6S a iPhone 6S Plus, ktoré boli vypustené pre verejnosť v septembri 2015.

f3 1

Uniknuté rumors o iPhone 7 sa k nám dostávajú v pravidelných dávkach od januára 2016 a ešte aj budú, dokým Apple predstaví reálny model. V tomto blogu si zhrnieme všetky rumors, vďaka ktorým sa mnohí tešia na sedmičku. Od vydania iPhone 3GS sa stretávame s verziou s označením \”S\”, ktorá z pravidla nemá zmenený dizajn ale skôr vylepšený hardware. Apple takto šetrí počty upgradov dizajnu na jeden za 2 roky, počas ktorých svoj produkt doťahuje do posledného detailu. Predstavenia nových modelov vyzerajú zatiaľ nasledovne: 2007 – iPhone 2008 – iPhone 3G 2009 – iPhone 3GS 2010 – iPhone 4 (nový dizajn) 2011 – iPhone 4s 2012 – iPhone 5 (nový dizajn) 2013 – iPhone 5s 2014 – iPhone 6 and iPhone 6 Plus (nový dizajn) 2015 – iPhone 6s and iPhone 6s Plus Je otázne, či sa v tomto prípade bude hovoriť o modeli iPhone 7S a iPhone 7S Plus. Z viacerých zdrojov sa šíria informácie, že je tu pravdepodobné pomenovanie verzie 2017 ako iPhone Pro, ako je to aj u iPad Pro. Takéto riešenie ohľadne názvu, by už bolo načase a takisto aj prvý skutočný vreckový počítač by sme privítali :).

iphone 6 iphone 6 plus1

Apple stále pracuje a finalizuje telo nového modelu a nikto si nemôže byť istý skutočným výzorom iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Môžeme však predpokladať, že rozmery a tvar zariadenia zostanú rovnaké. Je na mieste očakávať zmenu šošovky a teda aj to, že nebude vypuklá, ale vpustená do tela. Zmeny sa prejavia aj na anténe, kde už nebude prechádzať cez zadnú časť iPhone, ale presunie sa na hornú, dolnú časť a boky iPhone. Predná časť iPhone má byť tiež jemne upravená, kde sa hovorí hlavne o rozšírení otvoru na reproduktor a zmene pozície ambient light senzora. Niektoré zdroje zas tvrdia, že nový iPhone 7 a iPhone 7 Plus budú o 1 mm tenšie, vďaka absencii 3,5 mm headphone jack a práve implementácii tenšieho lightning portu ako vstupu aj pre slúchadlá. Odstránenie jack portu môže pomôcť aj pri riešení otázky vodotesnosti iPhone. Podľa uniknutých obalov na iPhone 7 Plus je možné predpokladať aj prítomnosť smart konektora, pre pripájanie rozšíreného príslušenstva a nových dock-ovacích staníc.

vyrn 3052Apple iPhone 7 128GB Black

V ďalšej časti sa spolu pozrieme na všetky uniknuté fotografie častí a súčiastok z pripravovaného iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.