Nový iPhone 15?

V septembri minulého roka spoločnosť Apple uviedla na trh modely iPhone 14 a iPhone 14 Pro, ale o iPhone 15 sa začalo špekulovať ešte predtým, ako sa tieto zariadenia dostali na pulty.

Keďže do predstavenia iPhonu 15 zostávajú ešte mesiace a spoločnosť Apple má kvôli mnohým dodávateľom problémy s udržaním ponuky iPhonov pod pokrievkou, očakávame štyri modely iPhonu 15 v rovnakých veľkostiach ako modely iPhonu 14. To zahŕňa dva 6,1-palcové iPhony a dva 6,7-palcové iPhony. Povesti naznačujú, že najlepšie funkcie budú ušetrené pre modely iPhone 15 Pro, čo ospravedlňuje príplatok.

Povesti zatiaľ naznačujú, že všetky modely iPhone 15 budú mať namiesto portu Lightning port USB-C a že okrem modelov iPhone 15 Pro a Pro Max bude pre iPhone 15 a iPhone 15 Plus k dispozícii aj Dynamic Island. To znamená, že Apple sa konečne zbaví výrezu používaného od iPhonu X.

Vlastné modemové čipy Apple sú stále vo vývoji, takže zatiaľ budú používať modemové čipy Qualcomm. Štandardné modely iPhone 15 dostanú upgrade na čip A16, zatiaľ čo modely iPhone 15 Pro budú používať rýchlejšie a efektívnejšie 3-nanometrové čipy A17. Modely Pro by sa mohli dočkať upgradu na titánové rámčeky, tenších rámčekov a niektorých menších dizajnových zmien so zaoblenejšími hranami zariadenia. Očakáva sa, že iPhone 15 Pro Max dostane aj technológiu periskopového objektívu pre rozšírené možnosti priblíženia.

Pokiaľ ide o ceny, cena základného 6,1-palcového zariadenia bude pravdepodobne začínať na 799 USD, zatiaľ čo cena 6,7-palcového iPhonu 15 Plus bude začínať na 899 USD.

Pokiaľ ide o dizajn, zvesti naznačujú, že modely iPhone 15 sa budú podobať na modely iPhone 14, ale výrez na tablet a dieru sa rozšíri na celý rad. To znamená, že všetky modely iPhone 15 sa rozlúčia s výrezom a osvoja si dynamic island predstavený v modeloch iPhone 14 Pro.

Modely iPhone 15 by mohli byť k dispozícii v tmavoružovom a svetlomodrom farebnom vyhotovení. Okrem portu USB-C budú niektoré dizajnové zmeny exkluzívne pre iPhone 15 Pro a Pro Max, napríklad tenšie, viac zakrivené rámčeky a titánové šasi namiesto nerezovej ocele.

Všetky modely iPhone 15 by mohli byť vybavené energeticky úspornejším čipom ovládača displeja OLED, ktorý je vyrábaný 28 nm procesom, čo umožňuje znížiť spotrebu energie a zvýšiť výdrž batérie.

Neočakáva sa návrat Touch ID a iPhone 15 bude naďalej používať dynamický ostrov. Apple však pracuje na funkcii Face ID pod displejom, ktorá bude hotová až v roku 2025. Medzitým Apple vymení port Lightning za port USB-C, čím splní nové európske predpisy.

Modely iPhone 15 Pro budú podporovať dátové prenosy vyššou rýchlosťou, zatiaľ čo štandardné modely iPhone 15 budú naďalej disponovať rýchlosťou USB 2.0, teda rovnakou ako Lightning.

Očakáva sa, že spoločnosť Apple pre modely iPhone 15 prevezme najnovšie obrazové snímače Sony, ktoré zdvojnásobujú sýtosť signálu v každom pixeli, čo umožňuje zachytiť viac svetla a lepšiu kvalitu obrazu. Medzitým bude iPhone 15 Pro Max väčších rozmerov vybavený periskopovým objektívom, ktorý umožní 5-násobné alebo dokonca 10-násobné optické priblíženie.

Spoločnosť Apple bude pre modelový rad iPhone 15 v roku 2023 používať modemové čipy Qualcomm 5G, ako to robí od uvedenia iPhonov 5G. Všetky modely iPhone 15 a iPhone 15 Pro budú používať rovnaký modemový čip Qualcomm, pravdepodobne X70.

Uniknuté diagramy Wi-Fi čipov iPhonu 15 potvrdzujú, že Apple pre modely iPhone 15 Pro prechádza na Wi-Fi 6E, zatiaľ čo štandardné modely iPhone 15 budú naďalej používať nové Wi-Fi rýchlosti a nižšiu latenciu. Technológia Wi-Fi 6E tiež spôsobuje menšie preťaženie a rušenie, pretože je menej preplnená ako pásma 2,4 GHz a 5 GHz.

Výdrž batérie

Modely iPhone 15 by sa mohli vyznačovať lepšou výdržou batérie ako modely iPhone 14, a to vďaka zlepšeniu technológie batérie a energetickej účinnosti. Použitie účinnejšieho čipu ovládača displeja OLED, ako aj potenciálne vylepšenia modemu a procesora by mohli viesť k dlhšej výdrži batérie v rade iPhone 15.

Úložisko

Očakáva sa, že spoločnosť Apple bude naďalej ponúkať modely iPhone 15 a iPhone 15 Pro s kapacitou úložiska 128 GB, 256 GB a 512 GB. Neobjavili sa žiadne fámy, ktoré by naznačovali zmenu možností úložiska dostupných pre iPhony 2023.

Dátum uvedenia na trh

Očakáva sa, že modely iPhone 15 a iPhone 15 Pro budú uvedené na trh v septembri 2023, podľa tradičného ročného harmonogramu spoločnosti Apple pre uvedenie iPhonov na trh. Spoločnosť Apple zatiaľ nepotvrdila oficiálny dátum vydania, ale historicky sa nové iPhony predstavujú v septembri, pričom predobjednávky sa začínajú krátko po oznámení a dodávky o týždeň alebo dva neskôr.

Ceny

Očakáva sa, že ceny modelov iPhone 15 zostanú rovnaké ako v prípade radu iPhone 14. Cena štandardného základného 6,1-palcového zariadenia sa začína na 799 USD a cena 6,7-palcového modelu iPhone 15 Plus sa začína na 899 USD. Vyššie modely iPhone 15 Pro budú mať vyššie ceny, ktoré budú odrážať ich pokročilejšie funkcie a komponenty.

Zhrnutie

Modelový rad Apple iPhone 15 bude pravdepodobne pozostávať zo štyroch modelov, podobne ako iPhone 14, s dvoma štandardnými modelmi a dvoma modelmi Pro. Nové zariadenia budú vybavené portami USB-C namiesto portov Lightning a Dynamic Island bude k dispozícii na všetkých modeloch iPhone 15. Štandardné modely iPhone 15 sa dočkajú modernizácie čipu A16, zatiaľ čo modely iPhone 15 Pro dostanú výkonnejší a efektívnejší čip A17.

iPhone 15 Pro Max bude využívať technológiu periskopového objektívu pre rozšírené možnosti priblíženia a v prípade modelov Pro by mohlo dôjsť k menším dizajnovým zmenám, ako sú tenšie rámčeky a viac zaoblené hrany zariadenia. Povesti tiež naznačujú, že modely iPhone 15 budú k dispozícii v tmavoružovom a svetlomodrom farebnom vyhotovení.

Vzhľadom na to, že uvedenie modelov iPhone 15 a iPhone 15 Pro na trh sa očakáva v septembri 2023, môžeme sa v nasledujúcich mesiacoch tešiť na ďalšie informácie a úniky, ktoré nám poskytnú jasnejší obraz o tom, čo má spoločnosť Apple pripravené pre svoju novú generáciu iPhonov.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.